Bedava İnternet

Turkcell e sim nedir? Turkcell e sim nasıl alınır? [DETAYLI ANLATIM]

Turkcell e sim nedir? Turkcell e sim nasıl alınır? [DETAYLI ANLATIM]

Turkcell e sim nedir? Nasıl alınır, nerede satılır başvuru ve gereken işlemler gibi bir çok konuda araştırma yaptık ve sizler için bir araya getirdik. Öncelikle Turkcell e sim nedir bunun bilgisini verelim.

Turkcell e sim Nedir? e-sim Nedir?

Turkcelle e sim söyleki fiziksel bir sim kart olmadan buna ihtiyaç duymadan dijital olan bir sim teknolojisidir. E sim güvenlik açısından fiziksel sim karta göre daha avantajlı konumdadır sebebi sanal bir kartın başkası tarafından kullanılamayacağı çalınamayacağımdan.Turkcell e sim tamamen dijital olup bir plastik kart değildir. Bununla beraber bir çok Vodafone e sim aboneliği alabilir telefonunuza yükleyebilirsiniz.Turkcell e sim nedir sorunuzu bu şekilde öğrendiğimize göre nasıl yapılacağı ve diğer sorulara geçebiliriz.

Turkcell e sim kurulum – Turkcell e sim aktivasyon

Turkcell e sim kurulum veTurkcell e sim aktivasyon işlemleri çok basit birkaç adım ile yapılabilmektedir. İos ve android telefon e sim kurulumlarını adım adım uygulayınız.

Turkcell e sim kurulum ve Turkcell e sim aktivasyon nasıl yapılır
Turkcell e sim Kurulum Apple (IOS)

1 Ayarlar Menüsüne git

2 Hücresel menüye gir

3 e sim ekle tıkla

4 QR Kodu Kullanın seç

5 eSİM kartının üzerindeki QR kodu okut

6 Pin Kodu gir ve aktif hale gelsin

Yakındaki iphone’dan aktarın veya QR kodu kullanın seçeneğini göreceksiniz.

QR kod Turkcell e sim bayilerinden temin edebilirsiniz. QR kodu okutmanız durumda e sim aktif duruma geçecektir.

Turkcell e sim Kurulum Adroid

1 Ayarlar Menüsüne git

2 Bağlantılar seçeneğine tıkla

3 Sim kart yöneticisi menüsüne gir

4 Mobil Plan Ekleme tıkla

5 QR Kodu Kullan seçeneğini seç

6 eSİM Kartının Üzerindeki QR kodu Okut

Turkcell e sim nasıl alınır – Turkcell e sim nereden alınır 

Turkcell e sim nasıl alınır veya Turkcell e sim nereden alınır gibi bir çok kullanıcının sorduğu sorular arasında bunun için yapmanız gereken çok küçük bir işlem bulunmaktadır.Turkcell e sim nasıl alınır cevabı ise Turkcell operatör bayilerinin herhangi birine giderek satış danışmanı aracılığıyla Turkcell e sim aboneliğiniz için gerekli evrakları doldurmanız halinde artık Turkcell e sim almış olacaksınız. 

Turkcell e sim sorunu

Turkcell e sim sorunu bir çok operatör kullanıcısı farklı sorunlar ile karşılaşmıştır bu teknoloji henüz yeni yeni tanınmaya başlanması ve geliştirilmesi tamanlanmamış olmasından bu gibi sorunlar ile karşılaşılması mümkün görünmekte bu gibi durumlarda kullanmış olduğunuz operatör müşteri hizmetlerini aramanız ve sorunu iletmeniz en iyi çözüm olacaktır.Turkcell e sim sorunu karşılaşmanız durumunda Turkcell müşteri hizmetleri ike iletişime geçebilirsiniz.

Turkcell e sim alma

Turkcell e sim alma herhangi bir Turkcell bayisine giderek satış danışmanı aracılığı ile normal bir sim kart işlemleri gibi evrakları doldurmanız halinde Turkcell e sim alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Turkcell e sim açma

Turkcell e sim açma işlemleri ios ve android telefonların ayarlar menüsündeki hücresel ve ya bağlantılar bölümünden yapılmaktadır almış olduğunuz e sim kart üzerindeki QR Kod ile kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.Turkcell e sim açma işlemi bundan ibarettir.

Turkcell e sim başvurusu

Turkcell e sim başvurusu en yakın Turkcell bayisi satış danışmanı ile evrakları doldurmanız halinde başvurunuz alınmakta ve üzerinde QR kod bulunan kartı teslim alarak Turkcell e sim başvurusunu tamamlamış olacaksınız.

Turkcell e sim e nasıl geçilir? Geçmek ücretli mi

Turkcell e sim e nasıl geçilir ve ya ücretli mi sorusu bir çok kişinin merak konusu e sim  kullandığınız operatör için ilk geçişte ücretsiz olup sonraki geçişlerde normal fiziksel kart ücreti ile fiyatlandırılmakta

E sim Destekleyen Telefonlar – eSIM Hangi Modellerde Var?

Turkcell e sim apple (ios) ve android telefonların birkaç tanesi desteklemektedir. E sim destekleyen telefon modelleri şunlardır.

  • Apple: IPhone Xs, IPhone Xs Max, IPhone Xr, IPhone 11, IPhone 11 pro, IPhone 11 Pro Max, IPhone SE 2020, IPhone 12, IPhone 12 Pro, IPhone 13 ve 14 Modelleri
  • Huawei: P40, P40 Pro, Meta 40 Pro
  • Samsung: Note20, Note20U, Z Ford 2, Galaxy S20, Galaxy S20 Pro, Galaxy S20 Ultra, Galaxy Z Flip 3, Z Ford 3, Galaxy S21-21 Plus-21 Ultra, Galaxy S22-22 Plus-22 Ultra, Z Ford 4, Z Flip 4

eSim Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

eSIM Türkiye’de Kullanılıyor Mu?

E sim Türkiye’de 1 ocak 2021 tarihinden itibaren Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gsm operatörlerinde hizmete sunulmaya başlamıştır.

İphone eSIM Destekliyor mu?

İphone e sim destekliyor mu? İphone e sim nasıl kullanılır? E sim hangi iphone telefonlarında var gibi bir çok soru ile karşılaştır. İphone e sim desteklemektedir fakat bazı modellerlerde kullanışmakta bu modeller makale içerisinde bulunmakta.

eSIM Kaç Defa Kullanılır?

iPhone modellerde 8 (sekiz) adet ve ya daha fazla eSIM aktif edilebilir. İki ayrı telefon numarasını aktif edebilirsiniz ve farklı operatörlerin eSIM kartlarını yükleyebilirsiniz.

eSIM Geçerlilik Süresi

Almış olduğunuz e sim tarafınızca planlanan veya belirlediğiniz süre ile geçirliliği olacaktır. Şöyleki 1 ay geçerliği olan bir e sim 1 sonunda kullanamazsınız.

Arkadaşlarınla Paylaş
ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.