Bedava İnternet

Turkcell Gizliye Nasıl Açılır?

Turkcell Gizliye Nasıl Açılır?

Cep telefonunu gizli numaralara açmanın çok kolay yöntemi vardır. Turkcell gizliye nasıl açılır diye sorgulama yapanların, genellikle telefonun tuş takımlarında *253#‘yi tuşlaması yeterli olmaktadır. Bu işlemin ardından gizli numaradan aranma imkanı tamamen ortadan kaldırılmış olmaktadır. Gizli numaradan aranmalara açmak içinse *253*’ı tuşlamak yeterlidir. Gizli numara açıldığında tüm görünmeyen numara sahipleri arayabilmektedir.

Eğer sistem kapatılırsa, gizli numara çağrıları telefon çalmadan otomatik olarak reddedilmektedir. Ancak red sırasında karşı tarafa abonenin gizli numaralardan gelen çağrıları engellediği belirtilmektedir. Bu bildirim, “Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz” şeklindedir. Bu servisin, eski tip sabit telefon santrallerinden ve yurt dışından numara bilgisi gönderilmeden oluşturulan çağrıları engellemediği bilinmelidir.

Turkcell operatöründe gizliye açmak için tek yapmanız gereken telefonunuzun arama kısmından sadece bir kod girmeniz gerekmektedir, *253# tuşlamanız durumunda otomatik olarak artık sizi gizli numaraların aramasını sağlayabilirsiniz.

Turkcell Gizli Numaralara Açma Nasıl Yapılır?

Turkcell operatöründe bulunan hattınızın gizliye açılmasını istiyorsanız bunu yapmak oldukça kolaydır.Telefonunuzu çağrı çevirici kısmından *253#’yi çevirmeniz durumunda kısa sürede hattınız gizliye açılır.

Turkcell gizliye açmanız durumunda artık sizlerin de gizli numaradan aramanızı açabilirsiniz. Ayrıca Turkcell hattınızda tekrardan gizliye kapatmak istiyotsanız *253# yapmanız durumunda tekrardan hattınız gizliye kapanacak ve artık sizleri gizli numaradan aranmasını sağlayabilirsiniz. Turkcell gizliye açma işlemleri hakkında merak ettiğiniz konular hakkında merak ettiğiniz veya karşılaşmış olduğunuz sorunları bizlere alt kısımlardan iletmeniz durumunda size farklı çözümler üretebilirsiniz.

Turkcell Hesabım Gizliye Nasıl Açılır?

Turkcell Hesabım uygulamasını kullanarak da istediğiniz işlemleri kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk işlem, Turkcell Hesabım uygulamasına giriş yapmanız ve ardından Ayarlar bölümünde Hat İşlemleri bölümünden gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell gizliye açma işlemlerini hem çağrı yaparak hem de Turkcell Hesabım uygulaması üzerinden kısa sürede aktif hale getirebilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.