Bedava İnternet

Turkcell Gizliye Nasıl Açılır?

Turkcell Gizliye Nasıl Açılır?

Cep telefonunu gizli numaralara açmanın çok kolay yöntemi vardır. Turkcell gizliye nasıl açılır diye sorgulama yapanların, genellikle telefonun tuş takımlarında *253#‘yi tuşlaması yeterli olmaktadır. Bu işlemin ardından gizli numaradan aranma imkanı tamamen ortadan kaldırılmış olmaktadır. Gizli numaradan aranmalara açmak içinse *253*’ı tuşlamak yeterlidir. Gizli numara açıldığında tüm görünmeyen numara sahipleri arayabilmektedir.

Eğer sistem kapatılırsa, gizli numara çağrıları telefon çalmadan otomatik olarak reddedilmektedir. Ancak red sırasında karşı tarafa abonenin gizli numaralardan gelen çağrıları engellediği belirtilmektedir. Bu bildirim, “Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz” şeklindedir. Bu servisin, eski tip sabit telefon santrallerinden ve yurt dışından numara bilgisi gönderilmeden oluşturulan çağrıları engellemediği bilinmelidir.

Turkcell operatöründe gizliye açmak için tek yapmanız gereken telefonunuzun arama kısmından sadece bir kod girmeniz gerekmektedir, *253# tuşlamanız durumunda otomatik olarak artık sizi gizli numaraların aramasını sağlayabilirsiniz.

Turkcell Gizli Numaralara Açma Nasıl Yapılır?

Turkcell operatöründe bulunan hattınızın gizliye açılmasını istiyorsanız bunu yapmak oldukça kolaydır.Telefonunuzu çağrı çevirici kısmından *253#’yi çevirmeniz durumunda kısa sürede hattınız gizliye açılır.

Turkcell gizliye açmanız durumunda artık sizlerin de gizli numaradan aramanızı açabilirsiniz. Ayrıca Turkcell hattınızda tekrardan gizliye kapatmak istiyotsanız *253# yapmanız durumunda tekrardan hattınız gizliye kapanacak ve artık sizleri gizli numaradan aranmasını sağlayabilirsiniz. Turkcell gizliye açma işlemleri hakkında merak ettiğiniz konular hakkında merak ettiğiniz veya karşılaşmış olduğunuz sorunları bizlere alt kısımlardan iletmeniz durumunda size farklı çözümler üretebilirsiniz.

Turkcell Gizli Arayan Numarayı Bulma

Turkcell gizliden arayanı bulam yöntemleri bulunmaktadır. Bunlar kod, Sms veya ücretli olmaktadır. Şöyleki Turkcell gizli aramayı bulma yöntemleri şunlardır.

Bu yöntemler genellikle özel numaranın sisteme kayıt olmasıyla bulunur kayıt olmayan numara bulmanız zordur.

  • 118 80 servisi ile Vodafone gizliden arayanı bulma ücretli bir yöntemdir. Fiyat olarak 4,48 ₺ bir fiyat talep edilmektedir.

Turkcell Gizliden Arayanı Bulma Kodları

  • 11842 Bilinmeyen Numaralar servisini aramak
  • “KIM” yazıp boşluk bıraktıktan sonra sizi arayan 10 haneli GSM numarasını yazıp 2200’ mesaj atmaktır.
  • *100#‘ tuşlayarak,
  • 11880 bilinmeyen numaralar servisi
  • *#38# tıklayarak
  • *#30# tıklayarak Gizli Numaradan Arayanı bulabilirsiniz.

Not:Özel numara bulmak için hukuksal yallara başvurmanız en garanti yöntemlerdendir.

Ayrıca gizli ve özelden aranmak istemiyorsanız makale başlıklarına göz atabilirsiniz.

Turkcell Gizliden Arayanı Bulma Uygulaması

  1. UpCall
  2. Gizli Çağrı
  3. Dedektif

Turkcell Hesabım Gizliye Nasıl Açılır?

Turkcell Hesabım uygulamasını kullanarak da istediğiniz işlemleri kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk işlem, Turkcell Hesabım uygulamasına giriş yapmanız ve ardından Ayarlar bölümünde Hat İşlemleri bölümünden gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell gizliye açma işlemlerini hem çağrı yaparak hem de Turkcell Hesabım uygulaması üzerinden kısa sürede aktif hale getirebilirsiniz.

Turkcell Apple Gizli (Özel) Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

İphone (apple) gizli numaradan arama yapmak isteyen apple kullanıcıları basit birkaç işlem ile yapabilir. Şöyle ki iPhone gizli arama yapma adımları şunlardır:

1 “Ayarlar” menüsünden Telefon” sekmesine giriniz.

2 “Aramalar” bölümüne tıklayın “Numaramı Göster” sekmesine giriniz.

3 “Numaramı Göster” seçemeğini göreceksiniz aramalarınız gizli olmasını istiyorsanız seçeneği açık gizli olmasını istemiyorsanız kapalı konuma getiriniz.

Bu şekilde Apple numara gizleme açma ve kapama işlemlerini basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Turkcell Android Gizli Numaradan Arama Açma veya Kapama Nasıl yapılır?

Android işletim sistemli telefonlar ile gizli numaradan arama açma ve kapama işlemi adım adım kolayca yapılmaktadır. Android gizli numara nasıl açılır? Sorunuzun cevabı şu şekildedir:

1 “Arama” bölümün giriniz “Seçenekler” kısmına basınız “Arama Ayarları” kısmını seçin.

2 “Ek Ayarlar” bölümü “Arayan Kimliği” menüsünü seçiniz.

3 Daha sonra “Numarayı Gizle” seçeneğine tıkla

4 Bu işlemler sonrasında android gizli numaradan arama açma ve kapama yapmış olacaksınız.

 

Turkcell Gizli Arayan Numara Engelleme, Turkcell Gizliye Numara Açma, Turkcell Gizliden Arayanı Bulma gibi bir çok işlem bu şekilde yapılmaktadır.

Arkadaşlarınla Paylaş
ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.