Bedava İnternet

Vodafone İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Vodafone İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?
  1. Global çapta pek çok farklı ülkede GSM sektöründe hizmet veren Vodafone ülkemizde yaptığı yatırımlarla da dikkat çekiyor. Ülkemiz iletişim ağında önemli bir paya sahip olan Vodafone çağın gereksinimi olan internet konusunda da hizmetini her geçen gün bir adım daha ileriye taşıyor. Bu kapsamda Vodafone hat kullanan kişilerin internet hizmetini maksimum hız ve kalite dahilinde alması adına Vodafone bütün cihazlar için internet ayarlarını üstün teknoloji ile kodluyor. Vodafone internet ayarları nasıl yapılır ve hangi cihazlarda nasıl sağlanır daha yakından bakalım.

Otomatik Vodafone İnternet Ayarları!

Vodafone hat kullananlar için internet ayarlarını en kolay ve kestirme yoldan sağlamak “Vodafone Yanımda” ile mümkün. Diğer seçeneklere geçmeden önce Vodafone Yanımda ya da Vodafone Online Self Servis üzerinden internet ayarlarına erişimden kısaca bahsedelim.

Vodafone müşterisi olan kişiler; Vodafone internet ayarları için Online Self Servis’e ya da Vodafone Yanımda’ya girebilirler. Vodafone Yanımda ya da Vodafone Online Self Servis şifresi olmayan kişiler; “S” yazıp 7000’a kısa mesaj atarak şifrelerini ücretsiz şekilde öğrenebilirler. Sisteme giriş yaptıktan sonra; Vodafone Live, internet, MMS veya mobil TV ayarları ücretsiz şekilde cep telefonuna kolayca indirilebilmektedir. Bunun yanı sıra; “Vodafone internet ayarı” talebinde bulunan müşterilerin IMEI ve GSM numaraları yurtdışında bulunan Vodafone merkezi ile paylaşılarak da Vodafone internet ayarları cep telefonuna gönderilmektedir. Vodafone Yanımda’ya giriş yapmak isteyen Vodafone müşterileri; Vodafone’un resmi internet sitesini ziyaret edebilirler ve burada yer alan Yardım menüsündeki “Telefon Ayarları” başlığının altından “İnternet Ayarları” tercihi yaparak sağda açılan “Cihaz Ayarlarını Otomatik Alın” butonuna tıklayabilirler.
Bunun yanı sıra; Vodafone internet ayarları edinmenin başka kolay seçenekleri de vardır. Vodafone internet ayarları 7000 sesli yanıt sistemi aranarak da elde edilebilir. Bunun için tek yapılması gereken telefonunuzdan 7000’i tuşlamak ve arama yapmaktır. Akabinde karşınıza çıkacak olan sesli yanıt sistemi üzerinden cihazınızın Vodafone internet ayarlarına kolayca ulaşabilir ve telefonunuza gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Sesli yanıt sistemi ile ya da diğer kanallar ile Vodafone internet ayarlarını almak istemeyen kişiler için bir diğer Vodafone internet ayarlarını edinme yöntemi ise telefondan “7000#” tuşlaması yapmaktır. Bu tuşlamanın akabinde karşınıza gelen yönergeleri takip ederek kolayca telefonunuzun internet ayarlarına sahip olabilirsiniz.
Kısa mesaj ile internet ayarları edinmek isteyen müşterilerini de düşünen Vodafone; 7000’e kısa mesaj göndermek sureti ile de cihaz internet ayarlarını sağlamaktadır. Bunun için yapılması gereken; GPRS ya da GPRS AYAR yazarak 7000’e kısa mesaj göndermektir.

Android Telefonlar İçin Vodafone İnternet Ayarları!

Vodafone, işletim sistemi Android olan bütün telefonlar için internet ayarlarını sabit tutarak bu alanda kullanıcılarına büyük bir kolaylık sunmuş durumda. Android telefonlar için Vodafone internet ayarı yapmak isteyen kişiler aşağıdaki adımları izlemelidirler.
– Android işletim sistemine sahip telefonların ana sayfasından “Uygulamalar” tıklanarak “Ayarlar” menüsü seçilmelidir. Sonrasında “Kablosuz Özelliği ve Ağlar” başlığına tıklanarak “Mobil Şebekeler” seçimi yapılmalıdır. Açılan ekran üzerinden “Erişim Noktası Adları” seçilmeli ve “menü” tuşuna basıldıktan sonra “Yeni APN” seçimi yapılmalıdır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra açılan ekrandaki alanlar şu şekilde doldurulmalıdır:

– Ad ya da isim olarak “Vodafone Internet” girilmelidir. “APN” olarak “internet” girilmelidir. Proxy ve bağlantı noktası boş bırakılmalıdır. “Kullanıcı adı” ve “Parola” kısmı “Vodafone” olarak girilmelidir. Sunucu, MMSC, MMS proxy’si ve MMS Bağlantı noktası boş bırakılmalıdır. “MMS protokolü” WAP 2.0 olarak girilmelidir. “MCC” karşılığı 286 olarak ayarlanmalıdır. “MNC” 02 olarak girilmelidir. “Kimlik doğrulama türü” Yok şeklinde seçilebilir. Bunun yerine “PAP” veya “CHAP” da girilebilir. APN tipi olarak ise “default” girilmelidir. Sonrasında tekrar “menü” tuşuna basıldıktan sonra “Kaydet” seçilerek işlem tamamlanmalıdır.

iPhone Vodafone İnternet Ayarları ve Diğer Cihazlar!

iPhone marka cihaz kullanan ya da diğer marka cihazlar kullananlar için Vodafone manuel şekilde internet ayarları yapma imkanını kullanıcılarına sunmuştur. Vodafone internet ayarları iPhone kullanan kişiler için ve diğer cihazları kullanan kişiler için Vodafone resmi internet sitesinde her marka ve model için açıklanmıştır. Bu cihazların kullanıcıları; Vodafone resmi internet sitesinde yer alan “Yardım” menüsünde bulunan “Telefon Ayarlar” sekmesinin alt kısmındaki İnternet Ayarları butonuna tıklamalıdırlar.

Cihaz internet ayarlarını manuel olarak gerçekleştirmek isteyen kişiler bu ekranda “Telefon Markası” ve “Model Seçiniz” şeklinde iki kısımla karşılaşacaklar. Telefon markalarını ve markaların alt modellerini seçen kullanıcılar sağ kısımda yer alan “DEVAM” butonuna bastıklarında ilgili marka ve modeldeki cihazlarının Vodafone internet ayarları ile karşılaşmaktadırlar.

Arkadaşlarınla Paylaş
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.