Bedava İnternet

Turkcell Hat İptali Nasıl Yapılır?

Turkcell Hat İptali Nasıl Yapılır?

Turkcell hat sahiplerinin en çok zorlandığı sorunlar arasında hat iptali durumu yer almaktadır. Herhangi bir sebepten ötürü Turkcell hatlarını iptal ettirme talebinde bulunan kullanıcıların birkaç farklı yöntemi kullanabilecekleri bilinmektedir. Turkcell hat iptali nasıl yapılır biçiminde var olan soruların yanıtları bu içeriğimizde yer alıyor.

Turkcell Hat İptali Nasıl Yapılır?

Turkcell hat sahiplerinin hat iptal işlemlerini gerçekleştirmeleri halinde hayata geçirebilecekleri birden fazla çözüm yolu bulunmaktadır. Bu tip işlemleri gerçekleştirmek adına izlenecek birden fazla yol bulunmaktadır. Bu işlemlerin bir tanesi olarak Turkcell müşteri hizmetleriyle irtibat kurarak; hat iptaletme talebini bildirmek olacaktır. Ancak bu platformdan hat etme işleminin kesin olarak gerçekleştirilmediğinden ötürü ön görüşme olarak da adlandırılmaktadır. Turkcell hatlarını iptal etmek için müşterilerin yazılı başvurularının sunulması gerektiğinden ötürü; bu işlemleri bu şekilde tamamlamak gerekmektedir.

Müşteri hizmetlerine hat iptali konusunda başvuru yapan müşterilerin; ilk aşamada ön başvuruyu hayata geçirmeleri gerekmektedir. Bundan sonraki süreçte de TİM adı verilen Turkcell Müşteri hizmetlerinden yararlanmaları noktasında da Turkcell hattın legal sahibinden gerekli evrakları toparlayacaktır. Hatların iptali konusundaki başvuruların gerçekleştirilmesi anında hat sahiplerinin kimlik beyanında bulunması gerekmektedir. Nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet ile bu işlem hayata geçirilebilecektir. Hattın yasal sahiplerinin Turkcell İletişim Merkezi’ne giderek bu işlemleri gerçekleştirebilecek konumda değil ise farklı iki tip seçeneğe daha yönelebileceklerdir.

Vekalet ile Turkcell Hat İptali Nasıl Yapılır?

Turkcell hattının gerçek sahibinin Turkcell hattına dair iptal işlemlerini gerçekleştiremeyecek konumda olması halinde noter aracılığıyla vekalet sahibi olan kişiler gerçekleştirebilmektedir. Turkcell şubelerine verilecek olan vekaletnameler eşliğinde; bu kişilerin hat değişim işlemlerini gerçekleştirebilecekleri söz konusu olabilecektir. Bu vekaletnamenin yanında kimlik, pasaport veya ehliyet unsurlarının herhangi birinin de gösterilmesi gerekmektedir. Böylelikle legal hat sahibi adına bu süreç işleyebilecektir.

Fax ile Turkcell Hat İptali Nasıl Yapılır?

Turkcell kullanan müşterilerin hat iptali işlemleri faks yoluyla da gerçekleştirilebilmektedir. 0216 633 0727 adlı faks numarasına gönderilecek olan nüfus kayıt örneği, hat numarası ve dilekçe ile beraber bu işlem tamamlanabilecektir.

Turkcell Hat Devri Nasıl Yapılır?

Turkcell hat sahiplerinin, sahip oldukları hatları başkalarına transfer etmeleri durumu da gerçekleştirilebilecektir. Hat sahibi ile hattın adına taşınacağı şahsın beraberce Turkcell İletişim Merkezleri’ne gitmesi gerekmektedir. Turkcell hat sahibi olan bir kişi, kendisi adına olan hattını başkasına devretmek isterse; ilgili şahıs ile birlikte Turkcell İletişim Merkezleri’ne gitmelidirler. Hat devrini yapacak olan kişilerin devralacak kişiyle beraber kimlik ya da kimlik benzeri evraklarını sunmaları gerekmektedir. Aynı zamanda da hattı üzerlerine alacak olan kişilerin ikamet belgelerini ve kendi adlarına düzenlenmiş, üzerinden 3 ay geçmemiş bir faturayı sunmaları gerekmektedir.

Turkcell hat devir işlemleri faturalı hatlar için gerçekleştirilecekse de geçmiş dönemlere ait borçların ödenmesi gerekecektir. Bunun yanında da vergiler ve devir işlemlerinin bedeli de hattı alacak kişi tarafından ödenecektir.

Turkcell İptal Ettirilen Hattı Geri Alma

Turkcell hattını iptal ettiren kişinin, bu numarasını yeniden kullanmaya dair bir karar vermesi takdirde, üzerinden bir yıl geçmemiş olması şartıyla, Turkcell İletişim Merkezi’ne giderek bu süreci gerçekleştirecektir. TİM’e yapılacak olan başvurular esnasında kimlik belgesi, ikametgah ve son 3 aya ait bir fatura takdim etmeleri gerekecektir. Turkcell tarafından bu numaraların satışa sunulmaması halinde, iptal işlemleri gerçekleştirilmesi sonrasında tekrar tedarik edilebilmesi söz konusu olacaktır. Bu şekilde eski hatlarını tekrardan kullanmak isteyen kullanıcıların istedikleri hizmetlere erişebilmeleri söz konusu olacaktır.

Arkadaşlarınla Paylaş
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.