Bedava İnternet

FTX Borsası Nasıl İşlem Yapılır? FTX Borsası Kimin? FTX Kripto Borsası Güvenilir Mi?

FTX Borsası Nasıl İşlem Yapılır? FTX Borsası Kimin? FTX Kripto Borsası Güvenilir Mi?

 

FTX, kripto satmak, ticaret yapmak ve satın almak için en iyi ve en güvenli kripto borsalarından biridir. Dünyanın en hızlı büyüyen ve ikinci en popüler düzenlenmiş borsası olarak, dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından güvenilmektedir.

FTX’in müşterilerine sunabileceği çok şey var, bu yüzden bu kadar etkileyici bir şekilde kısa bir sürede 2 numaralı en büyük borsa haline geldi. Üst düzey bir değişim arıyorsanız, sunduğu tüm özellikleri ve ürünleri kapsamlı bir şekilde ele aldığımız FTX incelememize göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim.

FTX Borsası Bitcoin Nasıl Satın Alınır – FTX Hesap Oluşturma 

Bitcoin (BTC), alandaki en büyüleyici kripto projelerinden biridir ve çok zincirli bir gelecek yaratmada liderlerden biridir. Ağa derinlemesine dalmak istiyorsanız.

FTX’te BTC satın almak gerçekten kolaydır ve FTX web sitesinde veya hem IOS hem de Android’de bulunan FTX mobil uygulaması aracılığıyla yapılabilir.

Yapmanız gereken ilk şey bir hesap oluşturmaktır.

Bir hesaba kaydolduktan sonra platformu keşfedebileceksiniz, ancak herhangi bir satın alma, satış veya ticaret yapmak istiyorsanız, kimliğinizi doğrulamanız ve onaylanması birkaç saniyeden birkaç güne kadar sürebilen KYC doğrulamasını geçmeniz gerekecektir.

FTX Hesap Açmak için şu adımları izleyin:

# E-posta adresinizi girin veya Google ile oturum açın- Doğrulamanız gerekeceğinden burada gerçek bir e-posta adresi kullandığınızdan emin olun.

# Bir şifre oluşturun – Bunun yanlış ellere geçmesini istemediğiniz için bunu güçlü bir şifre haline getirin.

# Hüküm ve koşulları okuyup kabul edin, ardından [Hesap Oluştur]’a tıklayın.

“Hesap Oluştur” u tıkladıktan sonra, adınızı ve doğum tarihinizi girmeniz gereken KYC doğrulama işlemine yönlendirileceksiniz:

Devlet tarafından verilen kimliğinizde belirtilen adı kullandığınızdan emin olun, aksi takdirde doğrulamanız başarısız olur.

Ardından, aşağıdaki bilgileri sağlamanız gerekecektir:

-Uyruğu Ülke

-Adres

Bu adımdan sonra, bir telefon numarası girmeniz gereken üçüncü bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Yine, SMS yoluyla bir doğrulama kodu alacağınız için burada gerçek bir cep telefonu numarası kullandığınızdan emin olun.

SMS doğrulama kodu doğrulandıktan sonra, daha fazla kişisel bilgi isteyen bir ekrana yönlendirileceksiniz. FTX, müşterilerin fon kaynaklarını girmelerini gerektirir, şunları seçebilirler:

*Meslek

*Yatırım

*Miras

*Madencilik

*Diğer

Bu, kara para aklama ile mücadeleye yardımcı olmak ve KYC bilgilerini geliştirmektir, birçok borsa şimdi müşterilerin platforma yatırmak istedikleri fonları nereden aldıklarını araştırmaktadır.

Fon kaynağı seçildikten sonra, belgelerinizi işlemek için otomatik olarak üçüncü taraf KYC tahsilat şirketi Stripe’a yönlendirileceksiniz. Bu şöyle görünecektir:

 

Bu adım bilgisayarda yapılabilir veya bilgisayarınızda kimliğinizi fotoğraflamak veya yüz tanıma taraması için bir kamera yoksa, bu adımı mobil cihaz üzerinden tamamlamak için cep telefonunuzdan bir SMS, e-posta veya QR koduna erişilebilir/taranabilir.

Devlet tarafından verilen kimliğinizin bir fotoğrafını yüklemeniz veya çekmeniz ve 3 selfie çekmeniz gerekir. Kimlikteki ad, kaydolmak için kullandığınız adla eşleşmelidir ve selfie’niz kimlik fotoğrafınıza benziyorsa ve tüm görüntüler netse doğrulama otomatik olarak işlenebilir, bu nedenle gecikmeleri önlemek için her şeyin mümkün olduğunca yakından eşleşmesini sağlayın. Doğrulama otomatik olarak tamamlanamıyorsa, bilgilerinizin işlenmesi için bir insan doğrulama ekibine iletilmesi gerekir.

Bu işlem mobil cihazınızda tamamlandıktan sonra bilgisayarınıza geri dönebilir veya bu adımı bilgisayarınızda tamamladıysanız, “Devam Et” e basın ve şimdi ekranınızın şöyle görünmesi gerektiği için bekleme oyununu oynarsınız:

 

Bunun 24 saatten bir haftaya kadar sürmesini bekleyin, tamamlanıp tamamlanmadığını veya daha fazla bilgi gerekip gerekmediğini size bildirmek için e-posta yoluyla bilgilendirileceksiniz.

Geçebileceğiniz 3 doğrulama düzeyi vardır:

 

Doğrulanmamış – Sadece platformu keşfedebilir, hiçbir ticaret faaliyeti yürütülemez veya para yatırma / çekme işlemi yapılamaz.

 

KYC Seviye 1 – Para çekme işlemleri günlük 2000 ABD Doları ile sınırlıdır ve vadeli işlem ve türev ticaret ürünlerine sınırlı erişim.

 

KYC seviye 2 – Bu, en yüksek seviye olduğu ve çoğu kullanıcının ticaret özelliklerine tam erişim istedikleri için seçtikleri seviye olduğu için bu bölümde ele aldığımız seviyedir.

 

Bu katman, sınırsız kripto ve itibari para çekme ve yargı yetkisine bağlı olarak tüm özelliklere erişim ile birlikte gelir.

FTX Borsası Sıkça Sorulan Sorular?

FTX Borsası Güvenli mi?

Birçok kripto meraklısı, FTX’in güvenli olduğu konusunda övünecek. Ayrıca, FTX’in bilinen herhangi bir kamuya açık ihlali veya hack’i yoktur. Bununla birlikte, birçok merkezi borsada olduğu gibi, kripto para birimleri, kullanıcıların özel anahtarlarının tek sahibi olduğu soğuk cüzdanlarda depolandığında en güvenlidir.

FTX Borsası Kimin 

FTX ve FTX US, örtüşen yönetim ekiplerine sahiptir. Her iki şirket de Sam Bankman-Fried’i CEO olarak ve kurucu ortak Gary Wang’ı teknolojiden sorumlu yönetici olarak listeliyor.

FTX Borsası Hangi Ülkenin?

FTX Borsası , dünya çapında hizmet vermekte olan bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak Hong Kong’ta kurulmuş olan borsa Antigua , Barbuda gibi bazı bölgeler içerisinde de hizmet vermektedir.

Ariva Coin Nedir Ariva Coin Projesi Geleceği Yorumları

Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak bedava internet ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz. Bedava internet. Coin Fiyat Tahmini, Coin Geleceği, Coin Projesi, Coin kurucusu ve Coin Yorumlarından Oluşmaktadır.

Arkadaşlarınla Paylaş
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.