Bedava İnternet

Türk Telekom – Avea İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Türk Telekom – Avea İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

İletişim sektörünün ülkemizdeki en köklü kurumlarından biri konumunda olan Türk Telekom; müşterilerine sunduğu imkanları da sürekli geliştirmeye devam ediyor. Özellikle günümüzde kullanıcıların öncelikli talepleri arasında yer alan “internet” alanında yatırımlarına hız veren Türk Telekom, bu doğrultuda teknolojik cihazların internet ayarları noktasında da çalışmalarını devam ettiriyor. Uzunca bir süre önce Avea Türk Telekom bünyesine katılmış olsa da halen halkımızın önemli bir bölümü tarafından “Avea” ismi zihinlerdeki yerini koruyor. Bu nedenle bahse konu cihazların Türk Telekom – Avea internet ayarları nasıl yapılır şeklinde yöneltilen sorunun cevabını inceleyelim.

Türk Telekom – Avea İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Eski adı ile Avea, güncel ismi ile Türk Telekom internet ayarları pek çok farklı yöntemle kolayca yapılabilmektedir. Müşterilerinin cihaz internet ayarlarına en pratik yoldan ulaşmasını amaçlayan Türk Telekom internet ayarları için birden fazla yöntem belirlemiştir. Türk Telekom – Avea internet ayarları yapma seçeneklerini listeleyelim ve akabinde her bir seçeneği detaylandıralım. Türk Telekom – Avea internet ayarları alma seçenekleri;

– TT Mobil Online İşlemler üze;rinden internet ayarları alınabilmektedir.
– Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Sesli Yanıt Sistemi ile internet ayarları alınabilmektedir.
– Telefonunuzdan “*100#” tuşlaması yaparak internet ayarları alınabilmektedir.
– Türk Telekom resmi internet sitesi üzerinden internet ayarları alınabilmektedir.
– Türk Telekom Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek internet ayarları alınabilmektedir.

Türk Telekom Online İşlemler ile İnternet Ayarları Yapma!

Türk Telekom’un mobil uygulaması olan “TT Mobil Online İşlemler” üzerinden cihazınızın internet ayarlarını yapmanız mümkündür. Bunun için cihazınızda Türk Telekom Online İşlemler uygulaması yüklü olması gerekir. “Zaten internete bağlanamıyorum” diyenler için diğer seçenekler daha cazip olabilir.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Sesli Yanıt Sistemi ile İnternet Ayarları Alma!

Türk Telekom’un müşterileri için hizmete soktuğu sesli yanıt sistemi bulunmaktadır. Türk Telekom sesli yanıt sistemi mobil müşteriler için 9333 numaralı hat üzerinden hizmet vermektedir. Ücretsiz olan Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Sesli Yanıt Sistemi’ne bağlanarak cihaz internet ayarlarına ulaşmak mümkündür.

Tuşlama ile Türk Telekom İnternet Ayarları Alma!

Telefonunuzdan “*100#” tuşlaması yaptığınızda ilgili cihazınızın internet ayarları merkez tarafından telefonunuza gönderilecektir.

Türk Telekom Resmi İnternet Sitesinden İnternet Ayarları Yapma!
İnternete bağlanabilen ancak bazı ayarlarında güncelleme ihtiyacı hissedenler için Türk Telekom resmi internet sitesi üzerinden internet ayarlarını yapmak da mümkündür.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Üzerinden İnternet Ayarları Alma!
Türk Telekom müşterileri Hizmetleri numarası olan 444 1 444 aranarak da cihazınızla ilgili internet ayarları talebinde bulunabilirsiniz. İlgili menüden işlemi gerçekleştiremezseniz müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanarak Türk Telekom – Avea internet ayarları nasıl yapılır sorusunu yöneltmeniz yeterli olacaktır.

Türk Telekom – Avea İnternet Ayarları PIN Kodu Nedir?

Türk Telekom – Avea internet ayarları ile ilgili olarak en çok sorulan sorular arasında “Türk Telekom – Avea internet ayarları PIN kodu nedir” suali de yer almaktadır. Türk Telekom internet ayarları PIN kodu; otomatik ayarların telefona yüklenebilmesi için gerekli sabit bir koddur. Telefonunuza otomatik internet ayarları gelmesine rağmen bu ayarları yükleyemiyorsanız ve yükleme esnasında telefonunuzdan PIN Kodu uyarısı alıyorsanız açılan ekrana “500” yazmanız yeterlidir.

Türk Telekom – Avea İnternet Ayarları Ücretli Mi?

Türk Telekom internet ayarları ücretli değildir. Türk Telekom internet ayarları için GSM şirketine herhangi bir ücret ödemezsiniz. Ücretlendirme internet kullanımı ile birlikte başlamaktadır.

Türk Telekom İnternet Ayarları Manuel Yapılabilir Mi?

Cihazınızın otomatik internet ayarlarını desteklememe durumu olabilir. Bu gibi durumlarda Türk Telekom resmi internet sitesinde yer alan manuel internet ayarlarına ulaşmanız ve ilgili cihaz marka ve modeli doğrultusunda yapılan yönlendirmeleri takip ederek manuel ayarları cihazınıza elle girmeniz gerekecektir. Cihazınızın manuel ayarları Türk Telekom resmi internet sitesinde bulunmuyor ise; bu durumla ilgili Türk Telekom müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Türk Telekom E-Posta Ayarları Nasıl Alınır?

Türk Telekom e-posta ayarları Türk Telekom resmi internet sitesi üzerinden edinilebilmektedir.

Türk Telekom – Avea Şebeke Hatası veya Türk Telekom Konfigürasyon Hatası Alıyorum!

Türk Telekom – Avea internet ayarları alındıktan sonra cihazlar nadiren de olsa şebeke hatası ya da konfigürasyon hatası verebilmektedir. Türk Telekom hat kullanan kişiler şebeke hatası veya konfigürasyon hatası almaları durumunda şu adımları izlemelidirler.

– Şebeke hatası ya da konfigürasyon hatası alınan cihazın menüsünden ayarlar kısmına gelinmeli ve veri değişim seçeneği üzerinden GPRS tercihi işaretli konuma getirilmelidir.
– Yine aynı kısımda bulunan “yetkilendirme” seçeneğinde bulunan işaret de kaldırılmalıdır. Yetkilendirme seçeneği de kapalı konuma getirildikten sonra konfigürasyon hatası ya da şebeke hatası uyarısı sona erecektir.

Arkadaşlarınla Paylaş
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.