Bedava İnternet

Türk Telekom Hat İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Hat İptali Nasıl Yapılır?

Türkiye’de aktif olan GSM operatör firmaları arasındaki Türk Telekom, milyonlarca hat sahibine düzenli olarak destek vermektedir. Müşterilerinin tüm sorunlarıyla yakından ilgilenen Türk Telekom, aynı zamanda da hat iptali işlemleriyle de yakından ilgilenmektedir. Türk Telekom hat iptali nasıl yapılır biçimindeki sorulara da yanıtlar arayan kullanıcılara gereken desteği sağlayabilmesiyle de bilinebilmektedir.

Türk Telekom Hat İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom kullanıcılarının sahip olduğu hatları iptal ettirme işlemlerine tabi tutmaları son derecede kolay bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Bu işlemleri hayata geçirmek adına farklı kanallardan yollar izleyebilmektedirler. Türk Telekom Online İşlemler Uygulaması ve 444 1 444 müşteri hizmetleri numarası da bu konuda en büyük yardımcıları olacaktır. Ancak her iki yöntemi kullanmaları halinde de kesin sonuç alabilmeleri mümkün değildir. Sadece ön başvuru yapabilecekleri alanlar olarak bilinecektir.

Türk Telekom hat iptali yapmak isteyen kullanıcıların ön başvuru yapmaları durumunda, yazılı olarak başvurularını gerçekleştirmek adına harekete geçmeleri gerekmektedir. Bu yazılı taleplerini herhangi bir Türk Telekom Mağazası’na iletebilmeleri sayesinde tamamlanabilecektir. Aynı zamanda da bu tip süreçler faks yöntemiyle de hayata geçirilebilecektir. İptal taleplerini Türk Telekom merkezine faks yöntemiyle iletebilmeleri sonrasında kesin sonuç alabileceklerdir. Ancak bu işlemler esnasında kendilerinin başvuru yapmaları gerekmektedir.

Türk Telekom Ofislerinden Türk Telekom Hat İptali

Türk Telekom Mağazaları aracılığıyla şahsi olarak hat iptal işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirme konusunda kişilerin gidemeyecek durumları olması halinde vekalet verdikleri şahıslar da devreye girebileceklerdir. Hattın kullanıcısının yasal sahibi olmaması halinde ise herhangi bir işlem gerçekleştirilmemektedir.

Türk Telekom şubelerine giderek şahsen başvuruda bulunan kişilerin ilk olarak, hatlarını iptal ettirmek adına form doldurmaları ve personellere takdim etmeleri gerekmektedir. Bu süreç esnasında kimlik, ehliyet veya pasaport gibi kişisel bilgilerini içeren belgelerini de sunmaları gerekecektir. Vekil ile yapılacak olan işlemler esnasında yetki belgesi de ekstradan sunulması gerekmekte ve kimlik evrakları da personellerle paylaşılmalıdır.

Fax ile Türk Telekom Hat İptali

Faks aracılığıyla da Türk Telekom hat iptaline dair işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Kimlik fotokopisinin üzerine hat numarasını yazacak olan kullanıcıların, bu evrakı imzalamaları gerekmektedir. Aynı zamanda da farklı bir irtibat numarasını da evrak içerisinde belirtmelidir. 0212 478 68 98 numarasına faks çekerek, bu süreci tamamlayabileceklerdir.

Türk Telekom Cep Numaramı Nasıl Değiştirebilirim?

Türk Telekom mobil cihazlarda kullanılan hatlarına dair değişim işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Aynı kart üzerinden gerçekleştirilerek, farklı numarayla iletişim işlemlerini hayata geçirecek olan kullanıcıların, izleyecekleri birden fazla yöntem bulunmaktadır.

Türk Telekom hatlarına dair numara değişikliği işlemlerini gerçekleştirecek olan kullanıcıların ilk aşamada Türk Telekom web sitesi üzerinden hizmet veren Online İşlemler birimine bağlanmaları gerekmektedir. Buradan talep ettikleri işlemi gerçekleştirebilmeleri mümkün olmaktadır. Bu süreci tamamlayabilmeleri konusundaki bir diğer işlem olarak ise Türk Telekom bayilerine giderek, başvuruda bulunmak olacaktır. Aynı zamanda bu süreç 444 1 444 müşteri hizmetleri numarasını arayarak da mümkün olabilecektir.

Türk Telekom numara değişimi ücretleri faturalı hatlar için 24.5 TL olarak belirlenmiştir. Bu bedel peşin olarak yatırılmayacak olup, müşterilerin bir sonraki dönem faturasında görünecektir. Faturasız hatlar için bu durum peşin olarak gerçekleştirilebilecektir. Aynı zamanda da faturasız hatlarda numara değişimine gitmek 20 TL olarak değerlendirilecektir. Numara değişimine gitmek isteyen faturasız hat sahiplerinin hesabında en az 20 TL bulunmak durumundadır. Aksi halde Türk Telekom numara değişimi işlemi peşin olarak tahsil edilecek ve bu süreç tamamen de noktalanacaktır.

Arkadaşlarınla Paylaş
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.