Bedava İnternet

Vodafone Hat İptali Nasıl Yapılır?

Vodafone Hat İptali Nasıl Yapılır?

Operatörler arasında hat taşıma işlemlerini gerçekleştirmek ya da hatlarını iptal etmek isteyen kullanıcıların bu konularda birtakım soruları bulunmaktadır. Bu soruya yanıt vermek adına Vodafone hat iptali nasıl yapılır durumunun üzerinde fazlasıyla durarak; tüm kriterleri ele alarak gerekli bilgileri vereceğiz.

Vodafone Hat İptali Nasıl Yapılır?

Vodafone hat sahiplerinin telefon numaralarını iptal ettirmek adına gerçekleştireceği işlemler, Vodafone Cep Merkezleri tarafından hayata geçirilecektir. Var olan hatlarını iptal etttirmek isteyen kullanıcıların bu merkezlere giderek, başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Vodafone numaralarının kanuni sahiplerinin sadece bu işlemi gerçekleştirilmesine izin verilmekte, üçüncü şahısların herhangi bir işlem yapması mümkün olarak görülmemektedir. Hat sahiplerinin kimlik, ehliyet ya da pasaport gibi kişisel bilgilerini içeren evrakları takdim etmeleri de işlem esnasında istenecektir.

Vodafone Hat Açma Kapama Ücreti Ne Kadar?

Vodafone hatları herhangi bir durumdan ötürü kapanan kişilerin, hatlarını yeniden açtırmak adına var olan talepleri esnasında bir miktar ücret ödemeleri gerekecektir. Gerekçe fark etmeden kapanan hatlar için ödenecek olan ücreti 25 TL olarak belirlenmiştir. Bu bedel bvir sonraki faturaya yansıyacak ve açtırma işlemleri esnasında bu miktar tahsil edilmeyecektir. Uzun zamandır bu bedelde de herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

Vodafone Hat Durumu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Vodafone hatlarına dair bilgi almak ve herhangi bir numaranın üzerinize kayıtlı olup olmadığını öğrenmek son derecede kolaydır. Aynı zamanda da bu hattın aktif ya da kısıtlı olup olmadığını öğrenmek için de Vodafone Cep Merkezleri’ni ziyaret etmek gerekiyor. Aynı zamanda bu bilgiyi edinmek için kimlik değeri taşıyan belgeleri ibraz ederek gerçekleştirmek mümkün oluyor. Öte yandan kayıtlı hat durumunu öğrenmek Vodafone Online Self Servis dahilinde de gerçekleştirilebiliyor. Bu servis içerisinde bulunan “Hat ve Telefon İşlemleri” içerisinde yer alan “Hat Bilgileri” içerisinde seçim yapılabilmektedir. Bu suretle de kayıtlı hattın olup olmadığı kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

Vodafone Kısıtlı Hat Nedir? Vodafone Kısıtlı Hat Aktive Etme!

Vodafone hat sahiplerinin var olan ödenmemiş borç durumu olduğunda hatlarına kısıtlama getirilmektedir. Vodafone’un bazı hizmetleri bu kısıtlama işlemi sonrasında işlevsiz bir hale gelir. Bu durumu ortadan kaldırmak ve hattı yeniden kullanmaya başlamak, var olan dönem borçlarının ödenmesiyle mümkündür.

Vodafone Hattımı Başkasına Devretmem Mümkün Mü?

Vodafone hattına sahip olan kişilerin, türlü nedenlerden ötürü hatlarının devir işlemlerini gerçekleştirmek isteği meydana gelebilmektedir. Bu gibi isteklerin Vodafone bünyesinde hayata geçirilip geçirilmediği de büyük bir merak konusudur. Kullanıcıların var olan hatlarını kurum ya da kişilere devretmesi mümkündür. Ancak bu işlemler esnasında birtakım ücretle tahsil edilmektedir.

Vodafone faturalı hatlarını devretmek isteyen kullanıcıların, ruhsatname ve ÖİV olarak 75.12 TL ödeme yapmaları gerekmektedir. Bu ödeme seçeneği hattın yeni sahiplerinin faturasına yansıyacak ve 12 taksit halinde de tahsil edilecektir. Bunun yanında da ödenecek olan ilk faturaya 10.75 tutarında devir işlem ücreti de dahil edilecektir.

Vodafone faturasız hat kullanıcılarının devir işlemleri esnasında da 22.52 TL ruhsatname bedeli peşin olarak alınacaktır. Aynı zamanda da hat içerisinde yüklü olan 10.75 TL de devir işlem bedeli olarak ödenecektir.

Hat Değiştirmeden Vodafone Telefon Numarası Değiştirmek Mümkün Mü?

Vodafone hatlarına dair gerçekleştirilecek olan numara değiştirme işlemleri, hat kapama faaliyetleri gerçekleştirilmeden de hayata geçirilmektedir. Vodafone firması, tüm müşterilerine bu tip hizmetleri sağlayabilmektedir. Ancak yeni numara edinme süreci esnasında da 15 TL gibi bir meblağ, her müşteriden tahsil edilecek olan tutar olarak görülecektir.

Arkadaşlarınla Paylaş
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.