Bedava İnternet

Vodafone İnternet Ayarlarını Nasıl Yapabilirim

Vodafone İnternet Ayarlarını Nasıl Yapabilirim

Küresel anlamda birçok ülkede operatör firması olarak dikkat çeken Vodafone; ülkemizde de telekomünikasyon konusunda hizmetler vermektedir. Ülkemizin iletişim gereksinimlerini karşılama konusunda da etkili bir görev üstlenmektedir. İnternet konusunda da Vodafone şirketinin sunmuş olduğu imkanlar; her kullanıcısına sürekli olarak ulaştırılıyor. Teknoloji çağında son derecede önemli bir yer tutan internet desteği; olabildiğince hızlı bir biçimde kullanıcılarına eriştirilebiliyor. Azamıi kalitede Vodafone hat sahiplerine sunulan bu imkanlar; Vodafone hat içeren tüm telefonlar için geçerli olacaktır. Aynı zamanda da tüm Vodafone içeren cihazların internet ayarları da otomatik olarak gerçekleştiriliyor. Vodafone internet ayarları nasıl sağlanır biçimindeki sorular da böylelikle yanıtlarını bulabiliyor.

Otomatik Vodafone İnternet Ayarları

Vodafone hat sahiplerinin internet ayarlarını kısa süre içerisinde ve kolay bir biçimde gerçekleştirmeleri olası bir durumdur. Hat kullanıcılarının “Vodafone Yanımda” uygulaması dahilinde hareket etmeleri halinde bu süreci tamamlayabileceklerdir. Aynı zamanda da bu işlemleri gerçekleştirmek Vodafone Online Self Servis sayesinde de hayata geçirilebilecektir.

Vodafone kullanan kişilerin Vodafone hatlarının internet ayarlarını gerçekleştirmek amacıyla Online Self Servis ya da Vodafone Yanımda uygulamalarına giriş yapabilirler. Bu kişilerinsöz konusu uygulamaların şifrelerini edinebilmeleri konusunda da “S” yazarak 7000’e mesaj gönderebilirler. Bu işlemin herhangi bir ücrete tabi tutulmayarak, kısa süre içerisinde gerçekleştiği de bilinmektedir. Uygulama içerisine giriş yapıldıktan sonraki zaman zarfında internet, multimedya mesaj servisi, mobil TV ve Vodafone Live seçeneklerinden yararlanmak mümkündür. Bu seçeneklerin ayarlamaları, bu iki programın herhangi biri tarafından uygulanabilmektedir. Buun yanında da Vodafone internet ayarlamalarını gerçekleştirecek olan kullanıcıların IMEI numaraları ve GSM seçenekleri dahilinde işlem yapabilmektedirler. İnternet ayarlarını sağlamak adına bu iki unsura gereksinim duyulabilmektedir. Aynı zamanda Vodafone Yanımda uygulamasından işlem yapmak isteyecek olan kullanıcıların Vodafone resmi web sitesine yönelmeleri de gerekebilecektir. Burada var olan yardım seçeneğinden işlemlerini halledebilirler. “Telefon Ayarları” seçeneğinden internet ayarlarını gerçekleştirebilecek olan kullanıcıların, aynı zamanda da cihazın internet ayarlarının otomatik olarak güncellenmesinde de ideal bir sonuç alabilirler.

Vodafone hat kullanıcılarının farklı ve basit yöntemleri de bulunmaktadır. Vodafone dair internet ayarlarını gerçekleştirecek olan kullanıcıların, 7000 sesli cevap seçeneğini arayarak; cihazın internet ayarlarını kolaylıkla elde edebilmektedir. Aynı zamanda da bu servise yapılacak olan talepler sonrasında internet ayarlarının; telefona gönderilmesi ve uygulanması durumu ortaya çıkabilmektedir.

Sesli yanıt servisi ya da diğer servisler ile internet ayarlarını düzenli olarak almak istemeyen kullanıcıların, farklı bir seçenekle bu süreci tamamladıkları bilinmektedir. “7000#” kodunu tuşlaması sonrasında da yönlendirmeleri takip ederek; internet ayarlarını kısa süre içerisinde edinebilmeleri mümkün olmaktadır.

SMS ile internet ayarlarına sahip olmak isteyen kullanıcılar da Vodafone tarafından dikkate alınmıştır. 7000’e SMS gönderme işlemini gerçekleştiren kullanıcıların internet ayarlarına sahip oldukları görülebilmektedir. Bundan ötürü de GPRS ya da GPRS AYAR kelimelerini metin kutusuna yazarak; 7000’e kısa mesaj atmak yeterli olacaktır.

Android Telefonlar İçin Vodafone İnternet Ayarları

Vodafone hat kullanıcılarının Android akıllı telefonları kullanan müşterileri için sabit ayarları ortaya koymaktadır. Bu konuda Vodafone’un büyük bir fayda sağladığı da bilinmektedir. Android telefonlara sahip olan Vodafone kullanıcılarının, internet ayarlarını bir kereliğe mahsus olmak üzere yapmaları halinde bazı işlemleri kademeli olarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

• Android akıllı telefonlar içerisinde “ Uygulamalar” kısmına giriş yapılarak “Ayarlar” seçeneği tıklanacaktır. Burada yer alan “Kablosuz Özelliği ve Ağlar” başlığı adı altında var olan “Mobil Şebekeler” seçeneği tercih edilmelidir. BU pencerede “Erişim Noktası Adları” seçilmelidir. Sonrasında da menü tuşuna basılarak, “Yeni APN” dahilinde var olan seçeneğe giriş yapılmalıdır. Burada boş bir alan yer alacak ve kullanıcılar tarafından doldurulması gerekecektir.

• Boş alanda yer alan ad kısmına “Vodafone Internet” yazılmalıdır. APN seçeneğine ise internet kelimesi dahil edilmelidir. Vodafone kelimesi “Kullanıcı Adı” ve “Parola” kısımlarına dahil edilmelidir. Sonrasında da sunucu, MMSC, MMS Proxy ve MMS Bağlantı seçenekleri boş bırakılması gereken alanlar olarak bilinmelidir. MMS protokolü olarak var olan kısım ise WAP 2.0 olarak doldurulmalıdır. MCC’nin karşılığında 286 ayarı yapılmalıdır. MNC kısmı ise 02 olarak yazılmalıdır. Kimlik doğrulamaya dair seçeneği ise yok olarak seçilecektir. Aynı zamanda bu seçenek içerisinde PAP veya CHAP da tercih edilebilir. APN kısmına ise default seçeneği girilmelidir. Menü tuşu tıklanarak, kaydetme işlemi uygulanmalıdır.

iPhone Vodafone İnternet Ayarları ve Diğer Cihazlar

iPhone model akıllı telefonları kullananlara kolaylık sağlamak amacıyla Vodafone farklı bir yöntem uygulamaktadır. Elle yapılacak olan internet ayarlarıyla hızlı ve kaliteli olanakları sunmuştur. Tüm Vodafone internet ayarları, cihazlara göre farklılık gösterse de bu operatör firmanın resmi web sitesi üzerinden sağlanmaktadır. Bu tip telefon kullanan kişilerin söz konusu siteye girerek, yardım seçeneklerinden yararlanabilmektedir. Burada telefon ayarlarına dair var olan bölmeden de internet ayarlarına dair değişimleri gerçekleştirebilmektedir.

Cihazların internet ayarlamalarını elle gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların, Vodafone resmi sitesinde var olan pencereden telefonun marka ve modelini belirtmeleri istenecektir. Sonraki süreçte de telefonların internet ayarları ekranda belirecektir. Bu imkanın oluşması sonrasında telefondaki ile ekrandaki ayarların karşılaştırılmasına dair bir işleme de tabi tutulması sonucu ortaya çıkabilecektir.

Arkadaşlarınla Paylaş
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.