Bedava İnternet

Eba Türk Telekom Bedava İnternet

Eba Türk Telekom Bedava İnternet

Eba Türk Telekom Bedava İnternet

Ülkemizde sevilerek tercih edilen GSM operatörlerinden birisi de Türk Telekom’dur. Türk Telekom tarafından kullanıcılarına özel olarak pek çok kampanyalarda sunulmaya devam ediliyor. Türk Telekom operatörün hem müşterilerini memnun etmek hem de bünyesine daha fazla müşteriler kazandırmayı amaçlamış olduğu görülüyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kritik bir sürecin başlamasına neden olan koronavirüs geldi. Koronavirüsgelme sebebiyle de okullar tatil edilmiş oldu. Okulların ara verilmesi, çocuğun eğitim ve öğretim hayatından uzaklaşmasına zemin hazırlamasına neden olabilir. Bu bilinçle hareket eden MilliEğitim Bakanlığı, uzaktan eğitim alma kararı aldı.  Buna göre   çocuklarda eğitim hayatını uzaktan eğitim platformu olan ebaüzerinden devam ettirme şansına sahip olacaklardır.  Diğer operatörler olduğu gibi Türk Telekom da bu duruma duyarsız kalmadı.  Okuyan öğrencilerin yararlanması adına bedava internet fırsatlarını devreye soktu. Bu sayede öğrencilerde eğitim hayatını sürdürürken artık internet yüklemek zorunda kalmayacak. Eba Türk Telekom Bedava İnternet kampanyasından gönül rahatlığıyla yararla yararlanmaya başlamış olacaklardır.

Eba Türk Telekom Bedava İnternet Nedir, Ne İşe Yarar?

Eğitim hemen her şeyden önemli bir konudur.  Bu duruma artık Milli Eğitim Bakanlığımız da duyarsız kalmamıştır. Türk Telekom bireysel ve kurumsal hat sahipleri artık ücretsiz internet ayrıcalığından en güzel şekilde yararlanmaya başlayacaklar. Böylelikle eğitim hayatına ara vermek zorunda kalmadan eba uygulaması üzerinden de sorunsuzca sürdürme şansına sahip olacaklardır. Koronavirüs salgın halinin önlenmesi ve yayılmasını sağlamak adına böyle bir imkân sunulmuştur. Bu durum şüphesiz hem ebeveynleri hem de okuyan çocukları da fazlasıyla mutlu etmeyi başarmıştır. Uzaktan Eğitim (EBA) okullar açılana kadar öğrencilere verilmeye devam edilecektir. Eğitim Bilişim ağı içerisinde yer alan öğrenciler için Türk Telekom 8 GB bedava internet fırsatını sunmaya devam ediyor.  Bu sayede öğrencilerde eba uygulamasından yararlanmak adına internet için internet paketi satın almak zorunda kalmamış olacaklardır. Türk Telekom, öğrencilere eba  uygulaması için 3 GB bedava internet ayrıcalığı sunuyordu. Fakat operatör tarafından yapılan açıklama sonrasında ise 5 GB daha fazla arttırılmış olduğu belirtildi. Yani toplamda 8 GB bedava internet fırsatlarından da yararlanılmaya başlanmış olacaktır. Türk Telekom,  eba sistemi için bedava internet tanımlamış  olduklarını söyledi.

Eba Türk Telekom Bedava İnternet Nasıl Yararlanabilirim?

Türk Telekom 8 GB  eba uygulaması için hangi yollara başvurmanız gerektiğini merak edebilirsiniz. Aslına bakılırsa uygulayacağınız adımların bir hayli basit olduğunu söylememiz gerekiyor. Yapmanız gereken ise Türk Telekom abonesi olan kişiler hemen Eba Türk Telekom Bedava İnternetten faydalanmak adına SMS bölümüne EBA yazarak 5555’e göndermeleri yeterli olacaktır. Bedava internet fırsatlarından yararlanmak isteyen öğrenciler bu numaraya sorunsuz bir şekilde kısa mesajlarını iletebilir. Bedava internet tanımlanması için tarafınıza bir bildirim gelecektir. Böylelikle  Sms onaylanacak ve hattınıza da 8 GB bedava internet tanımlanmış olacaktır. Okulların ara vermiş olduğu şu dönemde sizlerde okuldan daha fazla uzaklaşmamış olursunuz. 23 Mart 2020 itibari ile başlayacak olan uzaktan eğitim fırsatlarından artık sizlerde yararlanmaya başlamış olursunuz.

Türk Telekom tarafımda yapılan açıklamaya bakıldığı zaman müşterilerin hayatlarını daha kolay bir ortama dönüştürmeyi amaçlamış oldukları görülmektedir.

Eba Türk Telekom Bedava İnternet Ne Zamana Kadar Geçerlidir?

Millî Eğitim Bakanlığı 23 Mart itibariyle uzaktan eğitimin yapılacağını bildirmişti.  Salgının azalması ve ülkemizin daha güvenli bir ülke haline dönmesi adına böyle bir karar aldıkları belirtilmişti. Fakat Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan en son açıklamaya göre ise okulların 5 Nisan 2020 tarihi itibariyle açılacağı yönündeydi. Her ne kadar böyle bir tarih verilmiş olsa da  koronavirüs vakasının ne  olacağı henüz kesinleşmiş değil. Bu sebepten dolayıdır ki sizlerde eğitim ve öğretim yaşantınızdan uzak kalmamak adına Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde verilecek olan EBA uygulamasıyla uzaktan eğitiminizi de gönül rahatlığıyla alabileceksiniz.

Tüm Gsm operatörleri için Eba;

Arkadaşlarınla Paylaş
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nehir suzen dedi ki:

    Eba bedava internet harika bir uygulama